رفتن به محتوا رفتن به فوتر

گروه بیتلز

بیتلز؛ یک گروه راک انگلیسی بود که در سال ۱۹۶۰ در لیورپول انگلستان تشکیل شد. شناخته شده ترین اعضای آن شامل جان لنون، پل مک‌کارتنی، جورج هریسون و رینگو استار بودند و به عنوان تأثیرگذارترین گروه در تمام دوران ها محسوب می شوند. موسیقی آنها به روش‌های خلاقانه‌ای با عناصر موسیقی کلاسیک و پاپ سنتی درهم‌آمیخته‌ بود.

این گروه با راهنمایی و آهنگسازی جرج مارتین، اولین تک آهنگ خود را با نام “دوستم بدار” منتشر کردند که بسیار هم موفقیت‌آمیز بود.

 

آن‌ها تا اوایل سال ۱۹۶۴، به ستاره هایی بین المللی تبدیل شده بودند، آن‌ها “تهاجم بریتانیایی” به بازار پاپ ایالات متحده را رهبری کردند و رکورد های فروش زیادی را شکستند. پس از فروپاشی گروه در سال ۱۹۷۰، هر چهار عضو گروه به عنوان هنرمندان انفرادی، موفقیت‌های زیادی داشتند. لنون در سال ۱۹۸۰ توسط اصابت گلوله کشته شد و هریسون هم در سال ۲۰۰۱ بر اثر بیماری سرطان ریه درگذشت.

بیتل‌ها با فروش ۶۰۰ میلیون نسخه از کارهایشان به عنوان پرفروش ترین و موفق‌ترین هنرمندان موسیقی در جهان شناخته شدند. مجله تایم آنها را در میان ۱۰۰ شخصیت برجسته قرن بیستم و رولینگ استون آنها را در لیست ۱۰۰ هنرمند برتر خود در رتبه اول قرار داد.

 

اشتراک گذاری

ارسال نظر

0/100

هستان روایت‌هایی است از دل تاریخ به قلم محسن میرزایی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به محسن میرزایی می‌باشد.